Mezoterapia to zabieg, który od kilku lat jest hitem gabinetów medycyny estetycznej i dermatologicznej. I trudno się temu dziwić, ponieważ lista korzyści jakie oferuje jest naprawdę imponująca. Regeneruje, ujędrnia, nawilża oraz zatrzymuje procesy starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją do walki z cellulitem, rozstępami czy bliznami. Jednak skóra twarzy czy szyi to nie jedyne miejsca, gdzie można zastosować mezoterapię. Zabieg ten bardzo dobrze sprawdza się również u osób, które mają problemy z łysieniem czy wypadaniem włosów.
Mezoterapia skóry głowy – skuteczny sposób na piękne włosy.
Gęste i lśniące włosy są postrzegane jako oznaka zdrowia i dobrej kondycji organizmu. Często stanowią istotny elementem podkreślający atrakcyjność zarówno kobiet jaki i mężczyzn. Niestety problemem, z którym coraz częściej zgłaszają się pacjenci do lekarzy, są wypadające włosy i problemy z łysieniem. W takim przypadku, w pierwszej kolejności należy udać się na konsultację lekarską w celu ustalenia przyczyn utraty włosów. Jednak oprócz specjalistycznego leczenia warto poszukać innych sposobów wspomagających walkę z łysieniem. Mezoterapia to zabieg, który doskonale się sprawdzi się w przypadku problemów ze skórą głowy.
Co robić, kiedy nadmierne wypadanie włosów staje się problemem ?
Kondycja włosów jest uzależniona od wielu czynników. Bardzo dużo zależy od genów, sposobu odżywiania czy pielęgnacji włosów. Częstą przyczyną są również zmiany hormonalne, choroby skóry czy przyjmowanie leków. Codzienne wypadanie włosów jest procesem zupełnie naturalnym. Jednak jeżeli ich ilość znacznie przekracza normy, a leczenie i suplementacja nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto swoje kroki skierować do specjalistycznych gabinetów medycyny dermatologicznej.
Mezoterapia bezigłowa czy igłowa ? Który zabieg wybrać ?
W przypadku występowania wczesnych etapów chorobowych, sezonowego osłabienia skóry głowy czy profilaktyki – zalecana są zabiegi mezoterapii bezigłowej. Ten metoda nie wymaga stosowania igieł, a składniki odżywcze są wprowadzana do skóry za pomocą fal radiowych. Jeśli natomiast pacjent boryka się długotrwałymi, bardziej zaawansowanymi stanami chorobowymi zaleca się korzystanie z zabiegów mezoterapii igłowej pod okiem lekarzy. Ten rodzaj terapii sprawdzi się u pacjentów dotkniętych łysieniem androgenowym i plackowatym. Ponadto mezoterapia polecana jest osobom, u których wypadanie włosów nastąpiło na skutek problemów z krążeniem, zmian hormonalnych w trakcie ciąży czy jakichś czynników mechanicznych.
Jak skutecznie walczyć z łysieniem i wypadaniem włosów ?
Mezoterapia igłowa skóry głowy to niechirurgiczny zabieg polegający na wprowadzeniu w zmienione chorobowo miejsca substancji odżywczych i regenerujących. Najbardziej popularne w gabinetach mezoterapii są dwa rodzaje terapii: kuracja witaminowa i kuracja osoczem bogatopłytkowym. W pierwszy przypadku stosuje się mieszanki o różnorodnym składzie, które zawierają witaminy, minerały, aminokwasy, koenzymy czy leki przeciwzapalne. Druga metoda polega na wprowadzeniu w skórę głowy odpowiednio przygotowanego preparatu. Jest on wytworzony z krwi pacjenta, która została wcześniej pobrana i odwirowana w laboratoryjnej wirówce. Powstały w ten sposób koncentrat pobudza komórki macierzyste w cebulce włosowej i stymuluje porost włosów. Pozytywny efekt zabiegu jest wzmacniany przez nakłuwanie skóry, co znacznie poprawia ukrwienie skóry głowy. Metoda ta nie wywołuje żadnych problemów alergicznych oraz polecana jest dla osób o wyjątkowo wrażliwej skórze, źle reagujących na wieloskładnikowe preparaty.
Na jakie efekty można liczyć stosując mezoterapię ?
Głównym zadaniem zabiegów jest poprawienie ukrwienia skóry oraz dostarczenie cennych składników pozwalających na odżywienie mieszków włosowych. Dzięki temu udaje się zahamować wypadanie włosów i stymulować wzrost nowych. Oprócz tego zabiegi wzmacniają i regenerują istniejące cebulki, co chroni je przed uszkodzeniami.
Zabiegi mezoterapii przeprowadzane są najczęściej w seriach uzależnionych od indywidualnych potrzeb pacjenta. Pierwsze etapy mają na celu wyleczenie ewentualnych stanów chorobowych i regenerację włosów. Najczęściej już po pierwszych zabiegach można zaobserwować pozytywne zmiany i zmniejszoną ilość wypadających włosów. W następnych kilku etapach stopniowo widać wzmocnienie i szybsze odrosty. Na pełne efekty kuracji trzeba jednak poczekać kilka tygodni. Dopiero po tym czasie widać wyraźną poprawę i pełne spektrum wyników.
Przeciwwskazania do zabiegów mezoterapii.
Najważniejszym przeciwwskazaniem do mezoterapii jest alergia na stosowane mieszanki. Ponadto nie wykonuje się takich terapii u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji. Zabiegi są także odradzane osobom z ranami w obrębie miejsc aplikacji preparatów.
Piękne i zdrowe włosy to ważny element naszego wyglądu. Warto wykorzystać najnowsze metody medycyny estetycznej aby w bezpieczny i skuteczny sposób zapobiegać łysieniu. Profesjonalne zabiegi mezoterapii korzystnie wpłyną na kondycję i wygląd włosów, hamują ich wypadanie oraz regenerują skórę głowy.